Атлетико Мадрид и Реал Мадрид играят при 0:2 в голямото дерби

...

НА ЖИВО: Атлетико Мадрид 0:2 Реал Мадрид

Атлетико Мадрид и Реал Мадрид играят при 0:2  в огромното дерби на 6-ия кръг в Ла Лига. Родриго (17) и Валверде (36) вкараха головете за отбора на Карло Анчелоти.

Двубоят стартира доста нервно и още в началните минути футболистите се сдърпаха на няколко пъти. Реферът въпреки всичко съумя да охлади пристрастеностите, без да употребява картоните. Първата опция се откри пред домакините в 6-ата минута. Фелипе с глава засече центриране от директен свободен удар, само че топката профуча над вратата. Шест минути по-късно Яник Караско бе изведен отлично в наказателното поле и опита шут, който обаче бе блокиран от бранителя на Реал - Дани Карвахал. Жофри Кондогбия опита да изненада Куртоа с шут от 25 метра в 16-ата минута, при който топката мина около вратата.

Реал Мадрид поведе с първата си офанзива в 17-ата минута. Чуамени хвърли пас зад защитата на домакините към Родриго, който от придвижване я прати в мрежата за 0:1. Огромна виновност за попадението носи Фелипе, който се опита да почисти с неумела интервенция.

Тимът на Карло Анчелоти нанесе втори гибелен удар в 36-ата минута. Двойно подаване с Лука Модрич изведе Винисиус на левия фланг и бразилецът нахлу мощно в наказателното поле. Ударът му срещна дясната греда на Ян Облак, а върнаата се топка бе посрещната от Феде Валверде, който със яростен шут от близко направи 2:0.

Пет минути преди почивката Караско шутира рисково от дора позиция, само че Куртоа не разреши да бъде преодолян.

live / Атлетико Мадрид - Реал Мадрид 0:2

Атлетико Мадрид: Ян Облак, Фелипе, Аксел Витсел, Рейнилдо, Маркос Йоренте, Родриго де Пол, Жофри Кондогбия, Коке, Яник Караско, Антоан Гризман, Жоао Феликс

Треньор Диего Симеоне

Реал Мадрид: Тибо Куртоа, Дани Карвахал, Едер Милитао, Давид Алаба, Ферлан Менди, Лука Модрич, Орелиен Чуамени, Тони Кроос, Федерико Валверде, Родриго, Винисиус